Technika

 

CAS 25 Š706 RTHP

Cisternová automobilová stříkačka CAS 25, je požární automobil určený k přepravě požárního družstva s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastních nebo cizích zdrojů hasicích látek. Zejména pak k zásahu při požáru v místech s nedostatkem vody. Cisternovou automobilovou stříkačku tvoří podvozek Škoda 706 RTHP, trambusová kabina pro posádku, nádrže na vodu a pěnidlo, čerpací zařízení a ukládací prostory pro požární příslušenství.

Vysvětlení označení:
CAS………….…Cisternová automobilová stříkačka
25…………….…Čerpadlo s výkonem 2500 l.min-1
Škoda 706……..Typ podvozku
RTHP…………..RT-typ podvozku,H-hasičský speciál,P-možnost připojení předního náhonu

TECHNICKÉ ÚDAJE
Rozměry vozidla
Délka: 7 550mm
Šířka: 2 435 mm
Výška: 2 870 mm

Hmotnosti vozidla
Pohotovostní: 9200 kg
Užitečná: 4370 kg
Celková: 13570 kg

PODVOZEK
Typ: Škoda 706 RTHP
Typ motoru: vznětový, naftový čtyřdobý, vodou chlazený šestiválec
Výkon motoru: 118 kW/1900 min-1
Objem motoru: 11 781 cm3
Náhon: 4x4 s připojitelným pohonem přední nápravy
Převodovka: 5 stupňů vpřed, 1 vzad
Brzdový systém: 3 na sobě nezávislé systémy
Napětí elektrického příslušenství: 24V
Objem palivové nádrže: 175 l
Maximální rychlost vozidla: 85 km/h

KABINA
Typ: čelní pevná čtyřdveřová
Počet míst k sezení: 1+7

NÁSTAVBA
Materiál: Ocelový rám, oplechování plechem pomocí nýtování

NÁDRŽE
Na vodu: 3500 l
Na pěnidlo: 200 l

ČERPACÍ ZAŘÍZENÍ
Odstředivé jednostupňové
Jmenovitý průtok: 2 500 l/min
Jmenovitý tlak: 0,8 MPa
Vývěva: plynová na spálené plyny ruční

 

DA-L1Z Ford Transit

   Technické údaje:
      Délka – 5981 mm
      Šířka – 2474 mm
      Výška – 2532 mm 
      Rozvor – 3750 mm
      Hmotnost:
             Pohotovostní – 2200 kg
             Celková – 3500 kg

PS12 – přenosná stříkačka

    Technické údaje:
         Délka – 922 mm
         Šířka – 603 mm
         Výška – 835 mm
         Hmotnost – 189,5 kg
         Motor – Škoda 981 čtyřtaktní, benzínový ,kapalinou chlazený čtyřválec
         Čerpadlo – 1200 l/min
 
 Přenosná motorová stříkačka PS 12 je hasičská stříkačka, určená pro Jednotky požární ochrany. Slouží k provedení zásahu od vodního zdroje na malé požáry nebo jako čerpadla pro doplňování cisteren. Je tvořena motorovou jednotkou, odstředivým jednostupňovým čerpadlem z lehkých slitin, plynovou vývěvou na spálené plyny a rámem, uzpůsobeným k přenášení stříkačky a ustavení na pevný terén. Motor je čtyřválcový, čtyřdobý, zážehový. Jako paliva se používá benzínu. Chlazení motoru je kapalinové, dvouokruhové s nuceným oběhem. Má jedno sací hrdlo o průměru 110 mm a dvě výtlačná hrdla 75 mm
 

Kalové čerpadlo - PH PROGRESS 1000

    Technické údaje:
         Délka – 500 mm
         Šířka – 370 mm
         Výška – 440 mm
         Hmotnost – 30 kg
         Motor – čtyřbodový, OHV benzínový
         Čerpadlo – 1000 l/min
Kalové čerpadlo PH - PROGRESS 1000 je určené jednotkám k doplnění cisternových stříkaček z volných přírodních zdrojů, k odčerpávání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor. Sání a výtlak kalového čerpadla je opatřen rychlospojkou (typ B75)
 

Plovoucí čerpadlo - PH POSEIDON

Kalové čerpadlo - Al-Ko TWIN 14000

    Technické údaje:
         Délka – 253 mm
         Šířka – 193 mm
         Výška – 317 mm
         Hmotnost – 30 kg
         Motor – eletrický 1000W
         Čerpadlo – 1000 l/min
Kalové čerpadlo Al-Ko TWIN 14000 je určené jednotkám k odčerpávání vody ze zatopených nebo zaplavených prostor. 
 

Elektrocentrála - HERON

HERON EGM 68 AVR-3 6,8 kW (400V), 5,5 kW(230V) - elektrocentrála je benzínový třífázový generátor, motor je čtyřtaktní jednoválec s OHV rozvodem, obsah motoru42O ccm, výkon 11,2 kW při 3600ot/min. Stroj je vybaven jednotkou AVR, proto je s nim možné bez rizika napájet i spotřebiče vybavené jemnou elektronikou. Má elektrické startování. Objem nádrže 25l. Váha 94 kg.

 

Elektrocentrála - PH progress 2500

PH progres 2500 2,5 kW (230V) - elektrocentrála je benzínový jednofazový generátor, motor je čtyřtaktní jednoválec OHV rozvodem výkon 4,1 kW. Stroj je vybaven jednotkou AVR, proto je s nim možné bez rizika napájet i spotřebiče vybavené jemnou elektronikou. Má ruční startování. Objem nádrže 15l. Váha 47,5 kg. 

 

Motorová pila - GS 520

Vysavač - Hecht 9265

Žebřík výsuvný - ALVE

Žebřík Alve

Třídílný žebřík s praktickou čtyřnásobnou funkcí jako příložný, výsuvný žebřík nebo dvoják a dvoják s vysunutým třetím dílem

  • Mechanizmy vedení a zajištění polohy výsuvného dílu, vyrobené z kvalitní oceli, zajišťují vysokou stabilitu a bezpečnost při zvolené délce vysunutí žebříku

  • Západka zajištění výsuvného dílu oproti dílu pevnému fixuje aretací vlastní vahou díly žebříku a zabraňuje jejich nechtěnému vzájemnému posunutí a to i při přepravě

  • Široká patní stabilizační traverza s protiskluzovými patkami zajišťuje vysoký stupeň bezpečnost

  • Maximální zatížení 150 kg

 

Vybavení členů zásahové jednotky:

Třívrstvý zásahový oděv - Fireman 3

Zásahový oblek Fireman 3 je dvoudílný, vícevrstvý zásahový oblek pro hasiče splňující ČSN EN 469. Stejně jako u modelu FIREMAN V jsou použity prvky „ACTION“, které redukují stres, zvyšují komfort, pohyblivost a poskytují výjimečnou ochranu proti plamenům. Vlhkostní a tepelná vrstva v kabátu i kalhotách je odnímatelná. Oblek je doplněn reflexními pásky a reflexním nápisem na zádech.

Materiál NOMEX® Tough, 195 g/m2 PU membrána H-825, 120 g/m2 Aramid regenerát, podšívka NOMEX®/VS FR, 250 g/m2.

 

Třívrstvý zásahový oděv - Tiger Plus

Zásahový oblek Tiger Plus je profesionální oděv určený pro hasičské jednotky, použitelný především při hašení požáru. Zásahový oblek snáší extrémní podmínky spojené s činností na požářišti, a při tom je poměrně lehký a trvale antistatický. Tiger plus splňuje normu EN469:2005 a tato certifikace je každoročně obnovována. Zásahový oblek je ušit ze tří základních vrstev. Svrchní vrstvu tvoří tkanina NOMEX® Diamond Ultra, 210 g/m2 - s povrchovou úpravou SOFIGUARD®. Ta zajišťuje ochranu proti kapalným chemikáliím, až 25 cyklů praní při 60°C a sušení bez nutnosti další reimpregnace. Prostřední vrstva je membrána GORE-TEX® Fireblocker N, 140 g/m2, která nepropouští tekoucí vodu, ale je výborně paropropustná. Zásahový oblek má vnitřní vrstvu z tkaniny NOMEX® Comfort Grid, 200 g/m2, která zabezpečuje rychlý odvodu vlhkosti od uživatele a z obleku pryč. Tím zvyšuje nejen komfort nošení a výkonnost, ale i ochranné vlastnosti obleku. Zásahový oblek je v ramenních částech a na kolenou vyztužen kevlarovou textilií.

 

Jednovrstvý zásahový oděv - Deva BushFire

Bushfire -zásahový ochranný oděv pro hasiče pro zdolávání požárů na volném prostranství podle normy EN 15614:2007, EN ISO 11612, EN 1149-5.

Charakteristika:

- dvoudílný komplet
- zvýšená mechanická odolnost, dlouhá životnost
- dobrý komfort nošení

Materiál:
- NOMEX®Comfort RS, 220 g/m2 - SOFIGUARD® (speciální úprava na vnější tkanině zajišťuje ochranu proti 
  kapalným chemikáliím, až 25 cyklů praní při 60ºC a sušení bez nutnosti další reimpregnace)

 

Včelařská kombinéza

 

Přilba - Galett F1S

Vysoce odolná přilba provedená se zaměřením na ochranu zasahujících hasičů proti ohni, nárazu,propíchnutí, dýmu a agresivním chemikáliím - určena pro ochranu při hašení požárů v budovách, tunelech a jiných prostorech, splňuje rostoucí požadavky   pro všechny městské a průmyslové zásahy - díky neporovnatelnému pohodlí, rychloupínání pro masku a jiným adaptérům pro příslušenství, je výborným   ochranným prostředkem k kritických situacích, kdy přilba nesmí být zátěží pro nositele - se systémem zesílené absorbce nárazu a obličejovým štítem si udržuje svůj jedinečný styl a zůstává   osvědčenou hasičskou přilbou na celém světě - vycházející z originální F1, odpovídá moderním požadavkům hasičů z celého světa.

Přilba - Rosenbauer heros

 

Je přilba, která prošla za mnoho let výroby značným vývojem a v řadách hasičů je poměrně oblíbeným modelem přilby. Patentovaný šroub na seřizování velikosti je velmi ceněným vylepšením zejména pro jeho jednoduchost, avšak 100% funkčnost. Hmotnost přilby je pouhých 1300g Přilba splňuje požadavky ČSN EN 443 elektroizolační odolností volitelné požadavky klasifikace E2 E3 podle ČSN EN 443 volitelné požadavky klasifikace alespoň podle ČSN EN 443 na odolnost proti nárazu a na odolnost proti úderu ostrým předmětem při nízkých teplotách volitelné požadavky na odolnost proti sálavému teplu podle ČSN EN 443 při intenzitě sálání (14 0,1) kW . m-2. Trvalou součástí přilby je podbradní pásek jednostranně odnímatelný nomexový zátylník k ochraně šíje proti padajícím nečistotám a žhavému popelu čirý obličejový štít z netříštivého a proti sálavému teplu odolného materiálu Přilba umožňuje bezpečné použití ochranné masky s kandaháry bezpečné použití v ochranných oděvech uchycení svítilny pomocí nastavitelného držáku Povrch skořepiny Luminiscenční

Rukavice - Holik

Čtyřvrstvá celotextilní zásahová rukavice s membránou.Základní a nosnou vrstvou pro hřbet zásahové rukavice je textilní materiál Nomex. Dlaň je vyrobena ze speciálně vrstveného Kevlaru, odolného proti teplu, oděru a řezu. Takto upravený Kevlar, díky své pružnosti, poskytuje vysokou citlivost a komfort při práci. Systém kevlarových výztuh s vnitřní protiúderovou výplní vytváří vysokou ochranu kloubů. Tyto prvky výrazně zvyšují ochranou funkci rukavice proti mechanickým rizikům. Kombinace technického Kevlaru a Nomexu tvoří další dvě vrstvy, které dále zvyšují odolnost proti teplu, oděru a řezu. Zásahové rukavice jsou vybavena speciální membránou nepropouštějící tekutiny, krev, bakterie, ale také chemické látky.

 

Boty - Zeman ZZ 0412-B

Poloholeňová hasičská zásahová obuv, usňová, hydrofobní, ochrana špice speciální TU kaplí, speciální rychlošněrování » Ocelová tužinka » Antistatické provedení » Podšívka Saša s molitanem » Podešev nitrilkaučuková s ocelovou antiperforační planžetou, odolná oleji, PHM, kyselinám a teplotě do 300°C » Anatomická vkládací stélka, pratelná v mýdlové vodě do 40°C, absorbující nárazovou energii v patě »

 

Dýchací přístroj Dräger

drager.png

Bezpečnostní postroj

Vysílačka Matra

Vysílačka vozidlová

Vysílačka Motorola GM 300 pracují s kanálovou roztečí 12,5 kHz. 

 

Vysílačka ruční

 Zdravotnický batoh

batoh.png

ER-20/HZS/III. Ruksak vybavený dle vyhlášky č. 283/2009 - Lékárnička č. III.

Specifikace vybavení:

 1) obvaz hotový s 1 polštářkem 10 ks
 2) obvaz hotový s 2 polštářky 10 ks
 3) šátek trojcípý 6 ks
 4) náplast hladká 2,5 cm x 5 cm 4 ks
 5) náplast s polštářkem 8 cm x 4 cm 18 ks
 6) obinadlo škrtící pryžové 5 ks
 7) resuscitační maska s výdechovou chlopní a filtrem 4 ks
 8) rouška PVC 20 x 20 cm 4 ks
 9) rukavice pryžové chirurgické 4 ks
 10) nůžky 1 ks
 11) termoizolační fólie 1 ks
 12) fixační límec krční páteře 1 ks
 13) rozvěrač úst 1 ks
 14) popáleninový balíček 1 ks
 15) sada Kramerových dlah 1 sada
 16) leták o postupu při zvládání dopravní nehody 1 ks

AED HeartStart FRx Philips automatizovaný externí defibrilátor

Tonometr Omron

Pulzní oxymetr

Univerzální vyprošťovací nástroj VRVN 1

Vakuová matrace

matrace.jpg

© 2024 SDH Daňkovice    |    Příhlášení do administrace